Allen Key: Nowy teledysk i debiutancki album „The Last Rhino”

Jeden z najwybitniejszych zespołów na obecnej scenie Hard ‘n Heavy, zwycięzca ważnych konkursów i posiadacz imponujących numerów, Allen Key wydał 24 września swój debiutancki album “The Last Rhino”, który brzmi absolutnie nowocześnie i bardzo potężnie, groźnie. jako goły przewód zasilający i przerażający jak nadejście burzy, poprzez piosenki zrodzone na przeboje, nie narażając jednak na szwank autentyczności zespołu.
Allen Key to zespół z São Paulo o apoteotycznym brzmieniu i imponujących produkcjach, co stawia go na godnej podziwu pozycji jednego z najbardziej obiecujących zespołów heavymetalowych dzisiaj, zwłaszcza po gromkich reperkusjach, jakie wywołały ich single i teledyski do „Straw House”, „Goodbye”, „Granted” i „Love You More”, które od razu podbiły krytyków i fanów nie tylko Hard Rocka i Heavy Metalu, ale i muzyki alternatywnej w ogóle, otwierając szeroko swoje możliwości na mainstreamową scenę.
Firma Allen Key została założona w połowie 2009 roku i po pewnych zmianach w obsadzie ustabilizowała swoje cele i formację, opierając się na potężnym głosie i imponującym talencie Kariny Menascé, wymieszanego i niszczycielskiego duetu gitarowego Pedro Fornari i Victora Anselmo oraz przytłaczającej kuchni składa się z żywiołowych bębnów Felipe Bonomo i dźwięcznego basu Williama Moury.
Jej widoczność i uznanie stały się nieuniknione po tym, jak została mistrzynią konkursu Girls Rock, promowanego przez kultowe Radio Kiss FM i Aline Cardoso, sekretarz rozwoju gospodarczego, pracy i turystyki w São Paulo, a także przez przedsiębiorcę muzycznego Paulo Barona, gdzie stał Allen Key wśród wyrazistej liczby subskrybentów, blisko 10 tys. zespołów, uzyskując aprobatę jurorów Priki Amaral (Nervosa), Tarji Turunen (Tarja, ex-Nightwish), Emily Barreto (Daleko Alaska), Eriki Martins (Autoramas) ) i Isadora Basile (Youtuber).
Ich teledyski łącznie mają ponad 200 tysięcy wyświetleń na YouTube, a występ zespołu na żywo za pośrednictwem kanału Radio Kiss FM osiągnął około 60 tysięcy jednoczesnych wyświetleń. Recenzje i transmisje radiowe utworów rozprzestrzeniły się na wszystkie kontynenty, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych i Francji, gdzie zespół zebrał najlepsze recenzje. Statystyki streamingowe pokazują, że 5 singli wydanych przez Allen Key zostało zagranych w 50 krajach, z liczbą ponad 50 tysięcy odtworzeń, z naciskiem na Stany Zjednoczone, Anglię, Niemcy, Meksyk i Chile.
Singiel po singlu, teledysk za teledyskiem, Allen Key zbudował trajektorię, która zaowocowała pierwszym pełnowymiarowym albumem studyjnym „The Last Rhino”, z produkcją znanego Wagnera Meirinho, miksowaniem i masteringiem przez studio Loud Factory, wydanym przez Canil Records i promowany przez Hell Yeah Music Company i AMPI Producer.
Wydane w miesiącu, w którym w Brazylii pamiętamy, jak ważne jest oddanie głosu i podniesienie debaty o samobójstwie, tematy utworów niosą ze sobą troskę o przekazanie prawdziwego, mocnego i celowego przesłania, które zderza się z najczęstszymi uczuciami słuchacza. , znajdź pocieszenie we współodczuwaniu wspólnych emocji, takich jak strach, namiętność i miłość, przeżywając problemy, które nie są widoczne i dyskutowane, takie jak lęk i depresja.
O wydaniu debiutanckiego albumu zespołu wokalistka Karina Menascé podkreśliła:
“Jesteśmy bardzo podekscytowani tym wydawnictwem. Sam żyję marzeniem. Ten album przeszedł trzy kompletne ponowne nagranie, w rękach trzech różnych osób. Widok jego ukończenia jest bardzo satysfakcjonujący.”
Możesz teraz sprawdzić ostateczny wynik „The Last Rhino” za pośrednictwem głównych platform streamingowych lub poprzez poniższy link:
Wydaniu towarzyszył czwarty teledysk zespołu, właśnie do utworu noszącego nazwę albumu i otwierającego “The Last Rhino”. Możesz teraz obejrzeć teledysk na kanale YouTube zespołu, gdzie można również obejrzeć poprzednie teledyski do „Goodbye”, „Granted” i „Love You More”. Teledysk do „The Last Rhino” wyreżyserował i zmontował Leo Liberti, scenografię wykonał Renan Pacheco, obaj z Liberta Films, a charakteryzację wykonała Amanda Tedesco

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *