Relacja z Muzycznego spotkanie Antyradia z wokalistą z zespołu Dziwna Wiosna!

27 Października odbyło się muzyczne spotkanie Antyradia z wokalistą niedawno debiutującego zespołu Dziwna Wiosna.  Spotkania organizowane są w ramach cyklu imprez, podczas, których dyrektor muzyczny Antyradia Marcin Bąkiewicz rozmawia z zaproszonymi, polskimi muzykami rockowymi i prezentuje ich twórczość.  Spotkania odbywają się w kultowym, warszawskim klubie Stodoła.

Dawid Karpiuk gitarzysta i wokalista zespołu rozmawiał o debiutanckim albumie zespołu.

Wątki były przeróżne: skąd się wzięła nazwa zespołu, jak pracują, czy potrzebne są próby, czy Maria Maria to piosenka o Marihuanie?

Nazwa zespołu wywodzi z historyjki Kiedy Dawid z muzycznymi kolegami i teatralnymi koleżankami oraz psem Antonim siedzą w kuchni i wesoło palą. Było to podczas Pandemii. Każdy się żalił że, kultura zamknięta. Że nie ma koncertów, kina, teatry zamknięte a możni tego świata próbują opanować świat –czyli przeciętne rozmowy Polaków w domach. Słuchając tego wszystkiego, ktoś rzucił „a może Dziwna Wiosna?” i taka nazwa wpisała się ostatecznie w głowy muzyków.

Dawid Karpiuk odpowiadając na pytania Marcina Bąkiewicza jak dobry kolega, wspominał o tym jak porozumiewa się z basistą zespołu Wojtkiem Traczykiem oraz perkusistą Łukaszem Moskalem. Trio jak mówi „nie potrzebuje prób przed koncertami, wszyscy znają materiał i jakoś to wszystko sprawnie idzie do przodu. Będzie nie długo pewnie koncert w Łodzi, pewnie jakiś Tczew, może coś jeszcze”

Panowie ze sceny rozmawiają na różne tematy, także głębsze. Wokalista wspomina o piosence „Maria Maria”  jak sam się śmieje nie jest to piosenka o Marihuanie a czymś ważniejszym. „To piosenka o mojej babci, która jedna z pierwszych osób wiedziała o moich muzycznych poczynaniach. Teraz jest już w lepszym miejscu, gdzieś  w górze”.

Po około 20 minutach rozmowy, Dawid zagrał 5 piosenek akustycznie solo z repertuaru zespołu. Były to nieco okrojone aranżacyjnie, ale charakterne formy utworów: Niepewność, Sen, Maria Maria, Grawitacja oraz Run baby run. Spotkanie było kameralne, każdy fan zespołu mógł wejść na spotkanie bez opłaty.

Relacja : Piotr Siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!