KULTOWY BRYTYJSKI ZESPÓŁ IDLES W ODWAŻNYM REMIKSIE UTWORU „POGO” NA NOWEJ PŁYCIE ZESPOŁU ØRGANEK!

W piątek, 5 listopada, miała miejsce premiera nowego, długo wyczekiwanego  albumu zespołu Ørganek „Na razie stoję, na razie patrzę”.

Jednym z najbardziej zaskakujących fragmentów płyty jest odważny remiks utworu „Pogo” autorstwa zespołu Idles, obecnie jednego z najbardziej popularnych przedstawicieli nowej fali brytyjskiego post-punka.

Remiks „Pogo” w wykonaniu Idles

Najnowszym singlem promującym album „Na razie stoję, na razie patrzę” jest utwór „Cały ten fejm”, do którego powstał teledysk w reżyserii Agnieszki Nowosielskiej:

Autor tekstu, Tomasz Organek, przyzwyczaił słuchaczy do tego, iż w swojej twórczości nie boi się poruszać bardzo istotnych i często trudnych tematów. Nie inaczej jest w przypadku „Cały ten fejm”:

„Cały ten fejm” to opowieść o potrzebie miłości, akceptacji i przyjaźni z perspektywy człowieka doświadczonego, naznaczonego czasem. Te wszystkie bzdury, fury, hajs, płyty, cały ten rock’n’roll nie warte są więcej już na ulicy bezdomny pies, mówi tekst piosenki. Żadna kariera, blichtr i pieniądze nie są w stanie zastąpić relacji z drugim człowiekiem” – mówi Tomasz Organek.

Poza jakością artystyczną, z której słynie Ørganek, silnym akcentem całej płyty jest produkcja, za którą odpowiada sam zespół. Moc gitarowego brzmienia oraz niepokojąca atmosfera zawarta w utworach tworzy wyjątkowy i nowoczesny charakter płyty.

Tytuł doskonale koresponduje z okładką wydawnictwa – zdjęciem Karola Kacperskiego (projekt graficzny autorstwa Anety Doromiejczuk), o której zespół mówi tak:

“Czasy są niepewne, a zwroty akcji szybkie. Wszyscy stoimy i patrząc w dal zastanawiamy się co się stanie. Obserwujemy i próbujemy wyciągać wnioski. Okładka powstawała długo, bo szukaliśmy sposobu jak uchwycić ducha teraźniejszości. Mamy nadzieję, że to się udało”.

Nowy album jest do nabycia tutaj:

https://mystic.pl/search.php?text=Organek+na+razie

Album w wersji cyfrowej: https://ffm.to/organek_naraziestoienaraziepatrze

Tracklista płyty przedstawia się następująco:

1.Na razie stoję, na razie patrzę
2.We got no love
3.Malibu
4.Walcz
5.Doppelganger
6.Samoloty
7.Cały ten fejm
8.Pogo
9.Pogo / Idles remix
10. Invito

Bonus tracks
11.Kate Mo2s / rework
11.Wio2na / rework

Wydaniu nowej płyty towarzyszy trasa koncertowa. Zespół Ørganek prezentuje premierowe utwory w następujących miastach:

Zdjęcie: Karol Kacperski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!