Luxtorpeda już w ten czwartek wystąpi w Klubie Stodoła!

Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy – tymi słowami Robert “Litza” Friedrich opisał najnowszy krążek Luxtorpedy. Już w najbliższy czwartek, 2 grudnia poznańska formacja zaprezentuje materiał z płyty „Anno Domini MMXX“ na scenie Klubu Stodoła. W roli supportu wystąpi trio z Belgradu – Šajzerbiterlemon. Bilety na koncert są dostępne w sprzedaży!

Na album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie Luxtorpeda “Anno Domini MMXX”.

 

Na płytę “Anno Domini MMXX” składa się 12 nowych kompozycji. Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowi płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia OKOLITZA, a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów. Na albumie pojawiło się grono znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep (52).

 

Okładkę nowej płyty namalowały czas, deszcz i wiatr. Jak tłumaczy sam zespół: “Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy”. A w realizacji strony graficznej albumu Litzę wspomagał Jakub Śpikowski, Jacek Gulczyński i Maciej “Zuch”.

 

Premierowy materiał z płyty „Anno Domini MMXX“, jak również najważniejsze utwory Luxtorpedy z poprzednich krążków, już 2 grudnia będzie można usłyszeć na żywo na scenie Klubu Stodoła!

Support: Šajzerbiterlemon (supported by Liveurope)

Šajzerbiterlemon to trio z Belgradu, którego brzmienie stanowi mieszankę surowych elementów post-punka, noise rocka, rock’n’rolla oraz indie. Swoją debiutancką EP-kę wydali w 2017 roku, a ich chęć do występów wszędzie tam, gdzie to możliwe, zaowocowała kontraktem z chorwacką wytwórnią Geenger Records z Zagrzebia. Jej nakładem ukazał się doskonale przyjęty przez krytyków album “Iza naših zidova” (za naszymi ścianami). Zespół intensywnie występował w krajach byłej Jugosławii, grając m.in. na festiwalach showcase’owych, takich jak MENT Ljubljana czy konferencja PIN Music w Skopje, a także dużych festiwalach plenerowych, jak EXIT w Nowym Sadzie. Grupa ma również na koncie supportowanie największych serbskich gwiazd, jak chociażby Repetitor czy Straight Mickey and the Boyz.

 

Luxtorpeda (support: Šajzerbiterlemon)

2 grudnia 2021, Klub Stodoła

  1. Batorego 10, Warszawa

Bilety dostępne w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *