Ola Michalska – kilka słów o dobrze rokującej artystce

Dąbrowa czuje muzykę

Pozwólcie, że na chwilę zabierzemy was na nieco lżejszą orbitę, pełną ekspresji i wyjątkowego, ciepłego głosu. W dzisiejszych czasach, dobie haseł Do “It Yourself!” artyści z całego świata tworzą własne utwory, osiągają sukcesy i nie boją się przedzierać do gęstego świata rynku fonograficznego na własną rękę. Działają z dala od wielkich korporacyjnych wytwórni, a mimo to udaje im się znaleźć szerokie grono odbiorców. Jedną z reprezentantek tej idei jest Ola Michalska – artystka z Dąbrowy Górniczej, miejscowości znanej głównie jako analogii (podobno nie oficjalnej, jak określił sam artysta) do utworu “Miałomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. Ola podobnie jak on zachwyca wyjątkowym głosem. Mimo młodego wieku została zauważona przez wielu ludzi. Jej barwa oscyluje wokół ciepłego, lekko matowego głosu z dużym rozstawem oktaw. Stąd warto zadać sobie pytanie, czy powtórzy sukces kasowego muzyka, stając się kolejną wizytówką stolicy Zagłębia Dąbrowskiego? Wokalistka  pokazuje, że umie skierować na siebie serca odbiorców, będąc zwyczajnie sobą. Świadczy o tym mi.n. liczna ilość wyświetleń na Tik Toku. Oczywiście na tym etapie jeszcze nic nie wiadomo.

Kilka słów o twórczości

Oficjalnie zadebiutowała raperskim “Kierunek na wschód”, mimo to można powiedzieć, że została szczególnie doceniona za balladę “Can’t Give You More”. To całkowita opozycja do jej najnowszego singla – kameralny klimat pianina, minimalizm w najlepszym tego słowa znaczeniu. Mamy prostą konwencję –  głos instrument i perkusja. Niektórzy mówią, że dobry wokalista obroni się strunami głosowymi i emocjonalnością w muzyce, nie po efektami. To prawda.

31 sierpnia premierę miał czwarty singiel artystki. Kompozycja nosi tytuł „Is It The Right Way?”. W warstwie lirycznej stanowi pewną formę rozliczenia z własnym ja – refleksją nad rozwidleniem dróg życiowych. Nie mamy zatem do czynienia z przysłowiowym kartonem, lecz kawałkiem ciekawego tekstu. Obrazuje on inną stronę Oli, znacznie bardziej elektroniczną. Zarazem wszędzie jest wyczuwalny ten klimat luzu, swoboda w ekspresji muzycznej. W ostatnim czasie zapowiedziała debiutancką EPkę. Zobaczymy jak rozwinie się jej styl. Zapraszamy do wyrobienia własnego zdania na temat utworów artystki.

Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr

One thought on “Ola Michalska – kilka słów o dobrze rokującej artystce

  1. Bardzo lubię słuchać Oli. Od początku jej “kariery” jej kibicuję. Czuję, że kiedyś będę mogła się chwalić tym, że znałam ją (nawet pisałam) przed jej przyszłością, która pewnie będzie pełna koncertów i nowych piosenek. Przynajmniej mam taką nadzieje, ponieważ uważam, że takie młode dziewczyny powinny być zauważone 🙂 Myślę, że moje zainteresowanie jej twórczością, wychodzi z tego, że jestem fanką Billie Eilish. Okazało się, że Ola też nią jest(była nawet na jej koncercie)! Uwielbiam, wręcz kocham jej piosenkę “Interwined”, którą zaśpiewała z Etienne Wiśniewską- córką Michała Wiśniewskiego. Eti też jest świetną wokalistką i chyba uwielbiam ją tak samo mocno jak Olę! Myślę, że obie zasługują na wszystkie pochwały w ich stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!