Dan Auerbach (The Black Keys) zapowiada nowy projekt

Dan Auerbach to nie tylko The Black Keys – muzyk ma także inny zespół, The Arcs, i właśnie z tym projektem zapowiada nowy album studyjny, „Electrophonic Chronic”. Wydawnictwo promuje singiel „Keep On Dreamin’”.

Nadchodzący krążek ukaże się 27 stycznia 2023 i będzie to następca wydanego w 2015, chwalonego przez krytyków debiutu „Yours, Dreamily”. Pierwszy album The Arcs został wyprodukowany przez Leona Michelsa i Dana Auerbacha oraz w dużej mierze nagrany z ich kolegą z zespołu, Richardem Swiftem, jeszcze przed jego przedwczesną śmiercią w 2018 roku.
Płyta „Electrophonic Chronic” zrodziła się natomiast ze wspólnej obsesji zespołu na punkcie nagrywania i tzw. crate-diggingu, polegającego na wyszukiwaniu muzyki do zsamplowania. Tym samym album czerpie z wielu gatunków, w tym vintage soulu, old school garage i space age popu lat 60.
Zespół wydał singiel „Keep On Dreamin’”. Towarzyszący mu klip został stworzony przez animatora i reżysera Roberta „Roboshobo” Schobera oraz artystę wizualnego El Omsa.

Dan Auerbach komentuje wydawnictwo: – Niezależnie od tego, czy był to Nowy Jork, Nashville, Los Angeles, czy Cottage Grove w stanie Oregon, gdziekolwiek byliśmy, zawsze udawaliśmy się razem do studia. Zawsze. To była nasza ulubiona czynność. Rzadko spotyka się grupę ludzi, z którymi tak dobrze się dogadujesz, z którymi natychmiast znajdujecie wspólny język. Po prostu bawiliśmy się, tworząc różne dźwięki i muzykę. To był niesamowity czas.
Leon Michels dodaje: – Możliwe, że stworzyliśmy od 80 do 100 utworów, ponieważ po wydaniu „Yours, Dreamily” wciąż nagrywaliśmy. Świetnie było być ponownie w studiu, więc przez cały czas po prostu tworzyliśmy muzykę. Myślę, że zawsze mieliśmy plan stworzenia kolejnego albumu.
„Electrophonic Chronic” zawiera pełny oryginalny skład The Arcs: pracowali nad nim Dan Auerbach, Leon Michels, Nick Movshon, Homer Steinweiss i nieżyjący już Richard Swift. Utwory zostały nagrana między Nashville – w studiu Easy Eye Sound Auerbacha – a Nowym Jorkiem, w Electric Lady i Diamond Mine Leona Michelsa. Okładkę albumu zilustrował El Oms, który pracował z grupą także w 2015 roku. „Electrophonic Chronic” jest przede wszystkim hołdem dla Swifta, ich kolegi z zespołu i brata, który odszedł zbyt wcześnie: – To dla nas sposób na pożegnanie się z nim, poprzez wspominanie go śpiewającego, grającego i śmiejącego się. Czasami było ciężko, ale myślę, że naprawdę nam to pomogło – podsumowuje Auerbach.
Po wydaniu „Yours, Dreamily” w 2015 roku, The Arcs przez ponad dwa lata koncertowali na całym świecie, włączając w to godne uwagi występy na Coachelli i Lollapaloozie, a także w „The Late Show” ze Stephenem Colbertem czy w ramach serii „Tiny Desk NPR”. Uznana przez magazyn „Rolling Stone” za jedno z najlepszych wydawnictw roku 2015, płyta była „tak różnorodna, jak zaangażowani są sami muzycy” („The Associated Press”). „NPR” przewidział wówczas: „>>Yours, Dreamily<< już teraz jest jednym z najbardziej ambitnych i w pełni zrealizowanych albumów Auerbacha. Forma The Arcs jest tak naturalna, że zespół ma już, przynajmniej według niego, 75 gotowych utworów. Jeśli chociaż niektóre z nich się ukażą, projekt ten może przerodzić się w trwałą, satysfakcjonującą współpracę”.
Tracklista:
1. Keep On Dreamin’
2. Eyez
3. Heaven Is A Place
4. Califone Interlude
5. River
6. Sunshine
7. A Man Will Do Wrong
8. Behind The Eyes
9. Backstage Mess
10. Sporting Girls Interlude
11. Love Doesn’t Live Here Anymore
12. Only One For Me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!