Nowy rozdział oraz drugi singiel Adama Kalinowskiego !

Nowy rozdział oznacza nie lada zmiany. Kalinovski rezygnuje ze swojego dotychczasowego pseudonimu i powraca jako Adam Kalinowski. Oprócz tego prezentuje swój nowy singiel „Między Nami”.  Teledysk do utworu stworzony został dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

“Między Nami to w bardzo intymny utwór, bo szczerze i w pełni napisany przeze mnie. Mówi on przede wszystkim o miłości i uczuciu między dwojgiem ludzi, ale jego przesłaniem jest również postawienie relacji z drugim człowiekiem ponad rządzę posiadania. Na przełomie listopada i grudnia wszyscy wokół dają się ponieść gorączce zakupowej. Nie przypadkowo “Między Nami” ma premierę w tym okresie, bo ma niejako stanąć w kontrze do wszechobecnego szału. To piosenka “antykonsumpcyjna”, która po raz kolejny zwraca uwagę na to co, zwłaszcza dla mnie, jest najważniejsze. Nie chodzi mi o wypowiedzenie wojny centrom handlowym, ale podkreślenie, że to nie pieniądze i rzeczy materialne dają nam największe szczęście.

Nad aranżacją usiedliśmy wspólnie z Robertem Cichym (współpracował z m.in. Anią Dąbrowska, Mrozem, Flintą, DJ BRK) i jej efekt stanowi mój kolejny eksperyment w poszukiwaniach złotego środka między klasycznym rockowym sznytem, z którym się bardzo utożsamiam, a popową lekkością, którą łatwo będzie mógł przyswoić każdy słuchacz”

 

TELEDYSK

 

Teledysk powstał z połączenia tradycyjnych technik animacji cyfrowej z animacją generatywną zasilaną przez sztuczną inteligencję. Model sieci neuronowych został przeszkolony na zdjęciach twarzy i sylwetki Adama, co pozwoliło na stworzenie jego cyfrowego alter ego. Dzięki temu można było umieścić rysunkową postać Adama w poklatkowej animacji w dowolnym stylu i scenerii.

 

„ALE PO ANGIELSKU”

 

W ostatnim czasie Adam Kalinowski rozpoczął  serię nagrań na TikToku „Ale po angielsku”.

„To najbardziej znane polskie utwory śpiewane po jak najwierniejszym przetłumaczeniu. Celem serii jest ukazanie jak kompozycje i melodie polskich twórców potrafią zabrzmieć po „lekkiej” zmianie. Niektóre piosenki brzmią równie dobrze, a inne nabierają innego wydźwięku i brzmienia. To muzyczna ciekawostka mająca na celu uznanie polskiej muzyki”.

 

BIO

Adam Kalinowski śpiewa oraz gra na gitarze od 2007 r., mieszka w Trójmieście, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku Ekonomia, na Uniwersytecie Gdańskim (praca magisterska pt. “Funkcjonowanie i rozwój na rynku muzycznym na przykładzie zespołu muzycznego BLACK JEANS”).

 

Laureat II miejsca XI edycji The Voice of Poland z 2020 roku oraz V miejsca V edycji Idola z 2017 roku.

W latach 2017 – 2021 wokalista zespołu BLACK JEANS współtworzonego razem z m.in. z Bartkiem Pawlusem (Bracia, Akurat, Kasia Kowalska), Pawłem Grudniakiem (Kasia Kowalska), Sebastianem Piekarkiem (IRA, Doda, Human, Bracia), z którym jesienią 2020 roku wydał trzeci singiel pt. „Wodospady” promujący płytę „Pokolenie Y” (wydaną wiosną 2019 roku). Klip zdobył ponad 700 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.

 

Znany jest również z koncertu, który zagrał w oknie swojego mieszkania w gdańskim Wrzeszczu tuż po rozpoczęciu pandemii. Występ został zarejestrowany, a wideo zrobiło furorę w Internecie i ogólnopolskich mediach.

 

W swoim dorobku koncertowym występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Piotr Cugowski, Enej, Margaret, Łzy, Perfect, Jula, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Alicja Szemplińska, Luxtorpeda i inni. Koncertował na zagranicznych scenach m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Islandii czy Niemczech.

 

Jesienią 2021 roku wydał album “Być może ostatnia płyta”, który promują 3 single: “Solo Act” (w którego teledysku wzięli udział finaliści XI edycji The Voice of Poland m. in Krystian

Ochman) “Dzień w dzień” oraz “Papierowe Miasta”. Wiosną wydał pierwszy singiel „Bezludna Wyspa” zwiastujący nowe wydawnictwo płytowe Artysty.

 

 

DYSKOGRAFIA/ SOCIAL MEDIA:

 

BLACK JEANS – “Pokolenie Y” – 2019
KALINOVSKI – “Być może ostatnia płyta” – 2021

Social Media:

Facebook:

https://www.facebook.com/KALINOVSKIOFFICIAL/

Instagram:
https://www.instagram.com/kalinovski_official/

YouTube:
https://www.youtube.com/kalinovskiofficial

TikTok:
https://www.tiktok.com/@kalinovski_official

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!