Joe Jackson przedstawia album „What A Racket!”

24 listopada to data premiery najnowszego wydawnictwa słynnego muzyka i producenta Joe Jacksona. Album „What A Racket!” stanowi żywe wskrzeszenie dawno zaginionego artysty Maxa Championa i przenosi słuchaczy do tętniącego życiem świata tradycji Music Hall.

Fani, oczarowani enigmatycznym Maxem Championem, spekulowali i od kilku tygodni szukali informacji na jego temat. Nowo wydany dokument wreszcie rzuca światło na angielskiego artystę z początku XX wieku:

„What A Racket!” po raz pierwszy od ponad wieku prezentuje jedenaście piosenek Maxa Championa. Jak mówi Joe Jackson: „W swoim czasie były to wspaniałe piosenki, które są zaskakująco nowoczesne. Czasami mam wrażenie, że Max przemawia ze swojego Londynu z początku XX wieku bezpośrednio do nas na początku XXI wieku”.

Album „Mr. Joe Jackson presents: Max Champion in „What A Racket!’” jest dostępny jako CD i na płycie winylowej.

W planach jest także zaprezentowanie tego projektu w formie występu na żywo w 2024 roku.

Angielski Music Hall powstał w XIX-wiecznym Londynie i obok swojego amerykańskiego kuzyna wodewilu, był pierwszą formą masowej rozrywki stworzoną przez klasę robotniczą. Uważany był za „nieprzyzwoity” i przyciągał zróżnicowaną publiczność, od zwykłych ludzi po arystokratów. Przedstawiał życie w epoce wiktoriańskiej i edwardiańskiej z humorem, satyrą, poruszając też mroczniejsze tematy. Wielu artystów z tamtych czasów ma obecnie status legendy, a ich piosenki są nadal znane w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!