NIEMOC powraca z jubileuszowym projektem RMX!!!

NIEMOC RMX jest jubileuszowym projektem zespołu Niemoc, koncertowo podsumowującym dekadę ich współpracy i wachlarz stylów, które muzycy eksplorowali od garażowych początków w Zielonej Górze po dojrzałą fazę, w której tworzą obecnie. RMX to elementy całego katalogu zespołu w świeżych aranżacjach instrumentalnych, a także goście wokalni w znanych oraz zupełnie nowych kompozycjach.

Począwszy od kwietnia, zespół planuje premiery nowych singli (instrumentalnych i nie tylko) i nową odsłonę wizualną, aby przez rok celebrować wraz z fanami ten duży kamień milowy.

Niemoc to wyjątkowe trio, powstałe w 2014 roku w Zielonej Górze i obecnie działające w Poznaniu. Przez dekadę budowania swojego katalogu melodyjnych gitarowych riffów i porywających tanecznych bitów, zespół wyrobił sobie niemałą markę na polskiej scenie alternatywnej.

Rok 2024 wieńczy 10 lat działalności Niemocy w obecnym składzie, w czasie których udało im się podjąć współpracę z czołówką polskiej sceny (KAMP!, Baasch, Coals, Ofelia, Misia Furtak, Rysy, Oxford Drama, tęskno i inni), wystąpić na wiodących polskich i europejskich wydarzeniach muzycznych (SZIGET, Open’er, Męskie Granie, OFF Festival, MENT Ljubljana, Tauron Nowa Muzyka, Spring Break) i zaznaczyć swoją obecność w internetowych archiwach (sesje live nagrane dla Boiler Room, Sofar Sounds, Estrady i Studio oraz Pegaza w TVP).

Rozpoznawalni przez swoje energetyczne występy na żywo, podczas których balansują pomiędzy klubowym klimatem i rockowym temperamentem, muzycy wydali wspólnie ciąg EPek, które uzupełnili dwoma albumami długogrającymi i zestawem prestiżowych kolaboracji. Początkowo kojarzony z brzmieniem lat 80. (przyrównywani m.in do Durutti Column), zespół zmienił trajektorię na płycie “Kilka Najlepszych Dni w Życiu” z 2021 roku, którą promował serią koncertów z gościnnymi występami wokalnymi. Niemoc planuje premierę nowej odsłony koncertowej i nowej muzyki na kwiecień 2024.

“Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć zespół Niemoc istnieje 7 lat, to wciąż określani są jako “młodzi zdolni”.

W 2014 w Zielonej Górze poznali się Filip Awłas i Michał Drozda. Wkrótce po dołączeniu do nich Radka Reguły, Niemoc rozpoczęła wydawanie kolejnych singli i EPek oraz dość szybko zyskała miano koncertowej maszyny. Wkrótce elektroniczno-gitarowe dźwięki zespołu można było usłyszeć ze scen największych festiwali, a okres ten zwieńczyła wydana w 2019 pierwsza płyta długogrająca “Baśnie”. Wkrótce wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania i rozpoczęły się prace nad “kolejnym debiutem”. Poza poszerzeniem i zróżnicowaniem muzycznych wpływów i palety brzmień, zespół zdecydował się także na zaangażowanie do współpracy wokalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!