Polski projekt BARRUS wydał nową płytę “The Kids”

Barrus to pseudonim polskiego gitarzysty i producenta muzycznego, Rafała Lipki. Jego kariera artystyczna rozpoczęła się w 2010 roku w Olsztynie jako współzałożyciel thrashmetalowego zespołu Eyewash. Po rozpadzie zespołu w 2018 roku Rafał skoncentrował się całkowicie na solowym projekcie i jeszcze w tym samym roku wydał demo “surcease“. Dwa lata później ukazał się album “DPDR” zawierający sześć instrumentalnych utworów oscylujących w klimacie art/atmospheric/progressive rocka.

 

Wczoraj, Barrus wydał nowy album zatytułowany “The Kids“.

 

Album “The Kids” bierze swoją nazwę z drugiego utworu na płycie, który podejmuje temat porzucania swoich wewnętrznych dzieci. W tym przypadku są one metaforą wszelkiego rodzaju lęku, bólu czy ran jakie w sobie nosimy. Na rzecz bycia „dorosłymi” desperacko odrzucamy tę część nas, która niczym nie różni się od małego dziecka, potrzebującego ciepła, miłości i zrozumienia. Do negatywnych emocji podchodzimy jak patologiczni rodzice, porzucający je w wewnętrznym sierocińcu, umywamy ręce od ich istnienia.

Teksty na płycie są w pewnej części opisem, uświadomieniem takiego wyparcia lub jego konsekwencją. Dzięki temu autor daje swoim metaforycznym, wewnętrznym dzieciom troskę i przestrzeń na zrozumienie, a tym samym nowy dom.
Muzyka na albumie łączy alternatywę, art rock i downtempo. Sonicznym filarem jest tu brudno brzmiąca gitara elektryczna i wokal, często występujący w wielogłosowej aranżacji. „The Kids” nie tkwi jednak w statycznym instrumentarium. Na płycie możemy usłyszeć klasyczny skład (gitara, bas, perkusja, rhodes, syntezatory), ale również niekonwencjonalne, elektroniczne beat’y zsamplowane z przedmiotów codziennego użytku, takich jak podgrzewacz tytoniu, krople wody czy skrzypiące krzesło.

The Kids” to album, który bardziej przypomina opowieść niż imprezowe „banger’y” czy tło do rozmów. To soundtrack do chwil, gdy czujesz się przygnębiony i potrzebujesz by ktoś ubrał twoje odczucia w melodię i abstrakcję.
Muzykę na nowe wydawnictwo zarejestrował, zmiksował lider projektu – Rafał Lipka, natomiast masteringiem zajął się Marvin w Tide Studio Lodon (Tableau Mort, Phantom Horde). Okładkę płyty stworzyła Urszula Pachała. Nowy album zatytułowany “The Kids” został wydany w formie cyfrowej 2 kwietnia 2024 roku.

Tracklista:

01. Dream Bible
02. The Kids
03. SIarka
04. Zgliszcza
05. Wilk
06. Brak
07. Ghost
08. The Barrus
09. Postrain

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!