atem prezentują singiel z teledyskiem!

atem to projekt wokalistki i autorki tekstów Justyny Chachuły, który powstał we współpracy z dwoma gitarzystami – Krystianem Czerniewskim i Hubertem Müllerem.
Ich muzykę wyróżnia przestrzenne brzmienie oraz sensualny głos Justyny, który niesie emocjonalne treści, a połączenie eterycznego wokalu z charakterystycznymi gitarami tworzy mieszankę muzyczną trudną do zamknięcia w ścisłych ramach – są w niej elementy oniryczne, ale także mocne i szorstkie. 

Już ich pierwsze koncerty łączą się z sukcesami – zostali zauważeni przez Katarzynę Nosowską i Piotra Metza, którzy zakwalifikowali ich do Festiwalu Młodych Talentów i Jarocin Festiwal. Mają za sobą także wiele występów w całej Polsce m.in. jako support Darii Zawiałow.

Ostatnie lata atem przeznaczyli na pracę nad nowym materiałem, ukazującym ich inne oblicze. Za brzmienie nowych piosenek odpowiada Marcin Gajko (ceniony za współpracę m.in. z Brodką, Arturem Rojkiem, Darią Zawiałow czy Rubensem). Pierwszym, powrotnym singlem zespołu jest utwór Zaklęciektóry zyskał uznanie zarówno słuchaczy, jak i branży muzycznej, zadomawiając się na antenie stacji jak m.in. Radio 357, Radio Nowy Świat, Chillizet, Czwórka czy Newonce. Singiel umieszczono także min. na playlistach Alternatywna Polska, New Music Friday czy EQUAL Polska serwisu Spotify.

To utwór, który opowiada o szukaniu swojej tożsamości, o uczeniu się akceptacji samego siebie, ale jednocześnie także o walce ze swoimi ciemnymi stronami. Jest także próbą pogodzenia się z zastaną rzeczywistością i potrzebą odnalezienia w niej sensu. Symbolika smoka, który w pewnych kulturach/religiach ma skrajnie różne znaczenie, jest tutaj związana z poszukiwaniami swojego prawdziwego „ja”. – opowiada Justyna Chachuła.
 
– Napisałam ten tekst w momencie, gdy zdałam sobie sprawę z tego, że muszę wykonać nad sobą wiele pracy, by poczuć się szczęśliwa. Nie chcę nigdy więcej być dla samej siebie wrogiem i zadawać sobie ciosy z powodu niezadowolenia ze swojego wyglądu, tego jak mówię, tego kim jestem. Musiałam wrócić do początku siebie, by zacząć siebie rozumieć.Ostatni rok był dla mnie czasem, w którym bardzo rozwinęła się moja samoświadomość i jestem z tego bardzo dumna. Warstwa muzyczna tej piosenki nie jest trudna i ciężka w odbiorze, co bardzo dobrze kontrastuje z mniej lekką tematyką. Jest to dla mnie bardzo osobisty utwór, ale właściwie cała płyta ma prywatny wydźwięk. – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!